V severočeské mýdlárně mají plné ruce práce a samé krásné novinky. Mýdlárna Koukol se stala spolu s DDM Smetanka Nový Bor strategickým partnerem EVVO Libereckého kraje. Pro děti ve věku 7–9 let vznikne celoroční vzdělávací program Až vyrostu, jehož tématem je ekosystém louky. Cílem programu je rozvoj kompetencí potřebných pro environmentálně odpovědné jednání, porozumění ekologických dějů a zákonitostí pro život člověka, uvědomění si vztahu mezi péčí o louky a naším životem, porozumění koloběhu ročních období na louce.

 

Trhy opět otevřeny

V libereckém regionu se opět otevřely trhy, což je po dlouhé covidové pauze významná součást místního a komunitního rozvoje. A Koukol u toho libereckého 22.5. nechyběl. Kolegové se totiž velmi rádi účastní spíše menších lokálních akcí, které slibují přímý kontakt nejen se zákazníky, ale i s dalšími podnikateli či místní samosprávou.

 

Mýdlo pomáhá

Na válku na Ukrajině se dá reagovat různě – například speciálním produktem mimo standardní nabídku. V Koukolu vzniklo tzv. mačkané mýdlo. Spolu s výzvou, abychom se soustředili na to, co ovlivnit můžeme a ne naopak, mýdlo nabízejí na stránkách e-shopu. Výtěžkem z prodeje podpoří adaptační skupinu dětí z Ukrajiny v DDM Smetanka v Novém Boru.