Od začátku letošního roku je ve všech provozovnách Kabinetu CB velmi živo. V dílně ve Vrbenské ulici v Českých Budějovicích renovují především nábytek na zakázku, zároveň nábytek, který v Kabinetu „zachránili“ před odvozem na sběrný dvůr, také zde probíhají kurzy renovace pro veřejnost i firmy. Vytížená je i čalounická dílna a velmi slibně se rozjíždí i nejnovější šicí dílna v Kaplici, kde zpracovávají vyřazené materiály, především zbytky látek a staré bannerové plachty.

 

Kavárna či kolej pod jednou střechou


V Kabinetu mají radost z provozovny v centru Českých Budějovic, která se stala takovým ukázkovým místem uvažování a vize jejich sociálního podniku. Je tu sdílená kancelář a kavárna, obchůdek s vlastními výrobky, ale i re-use výrobky lokálních tvůrců. V únoru v prvním patře otevřeli sdílenou šicí dílnu, kde probíhají nejen šicí kurzy pro začátečníky, ale zároveň sem může kdokoliv přijít a buď samostatně nebo v určený den s odbornicí realizovat své šicí projekty. Dále je tu Ateliér, kde se organizují kurzy pro školy a veřejnost, případně slouží k pronájmu i dalším tvůrcům pro vlastní realizaci a semináře. Poslední patro domu je určeno studentům a rezidentům, kteří si zde mohou pronajmout postel na udržitelné koleji. Udržitelnost zde nevnímají jen tím, že je vybavena re-use nábytkem z vlastní dílny, ale i proto, že se studenti mohou zapojit do místních aktivit, vypomáhat v kavárně, využívat kapacit dílen a studovny.
Slovy paní ředitelky Dany Kalistové: „ Dny v Kabinetu CB jsou velmi dynamické, veselé a dobrodružné. Každý den se učíme novým věcem a potkáváme se s novými výzvami a překážkami. Ale být udržitelným a dobře fungujícím environmentálním sociálním podnikem je pro nás stále obrovská motivace.“